
Így készíts gyöngyből angyalkákat!
Angyalkákat készíthetünk kásagyöngyből sok-sok munkaórával, bonyolult minta alapján, és összerakhatjuk pár másodperc alatt akár 4 darab (kötelező) hozzávalóból. Karácsony tájékán főleg, de igazából minden alkalomra kedves kis ajándék vagy ajándékkísérő lehet. Legnépszerűbbek az ásványgyöngyökből készült angyalkák, mi az ünnep előtt százszámra készítettük, kártyát is mellékelve a megajándékozottaknak.
A mi angyalkáink 7 darab elemből készülnek, alkotói csomagjaink is ugyanezeket az alkatrészeket tartalmazzák.
Nézzük akkor hogyan születnek angyalkák... egy ékszerkészítő műhelyében!
Szükséges anyagok:
- az angyalka feje: kerek gyöngy, általában 8 mm-es (ha kisebbet vagy nagyobbat veszünk, akkor ahhoz arányítsuk majd a test-gyöngy méretét is)
- az angyalka szárnya: szárnyköztes, ami általában fém, de lehet üveg vagy műanyag is (nem minden szárny köztes illik minden test vagy szoknya-formához!)
- az angyalka teste: 10 mm-es gyöngy (ha a fejet 8 mm-es gyöngyből készítjük) vagy lehet angyalszoknya (kála vagy tátika-forma) vagy hosszúkás cseppgyöngy
- ami az egészet egyben tartja: talpas szerelőpálca (min. 3,5 cm-es, cseppgyöngynél hosszabb szükséges)
- dekorációs elemek: gyöngykupak és/vagy fémgolyócska a feje tetejére
- befejezéshez és rögzítéshez: szerelőkarika (mivel általában valamire még rákasztjuk: medálra, kulcstartóra)
A következő sorrendben a szerelőpálcára rakjuk az alkatrészeket (ami első a felsorolásban, az lesz alul):
- 10 mm-es gyöngy vagy a szoknyarész
- szárnyköztes
- angyalka fejrésze (ált. 8 mm-es gyöngy)
- gyöngykupak
- golyó
- a szerelőpálcát behajlítjuk és rátesszük a szerelőkarikát
Bár tényleg a legegyszerűbb dolog ilyen angyalkákat elkészíteni, néhány tanács, ami készítés közben felmerülhet:
- A szerelőpálcák sok esetben eldeformálódva jutnak el hozzánk is, van köztük olyan, amit ékszerekhez nem is szívesen használnánk. Viszont angyalkának az ilyen pálcák is tökéletesek, megrakva már egyáltalán nem látszik, hogy nem voltak szálfaegyenesek. Az viszont fontos, hogy használat előtt lapos fogóval egyenesítsük ki őket legalább annyira, hogy tudjuk simán rátenni a gyöngyöket, ne akadjanak meg görbeségük miatt a furatban.
- Ha olyan szárnyat választottunk, amivel az összerakott angyalkát nem kecsesnek, hanem"olyan kis nyomott"-nak találjuk, építsünk be vagy a szárnya alá vagy a szárnya fölé közvetlenül egy 3 mm-es fém golyócskát, ezzel karcsúsíthatjuk.
- Előfordulhat, hogy a talpas szerelőpálca talpa túl kicsi (vagy épp a gyöngy furata valamiért túl nagy) és átcsúszik rajta a 10 mm-es ásványgyöngy. Egy egészen vékony gyöngykupakkal segíthetünk, hogy minden a helyén maradjon. Ilyenkor értelemszerűen ezzel a gyöngykupakkal kezdünk a szerelőpálcán, ennek a furata megtartja a szögvéget.
- Matt ásványgyöngyök, pl. rózsakvarc, howlit esetében számíthatunk arra, hogy a gyöngy elszíneződik azokon a helyeken, ahol a szárnyköztest érinti, ezért ha ez zavaró számunkra, inkább fényes gyöngyöt válasszunk.
Ékszerstart webshopunkban minden megtalálsz, ha szeretnél angyalkákat készíteni, akár te is összeszedegetheted darabonként a hozzávalókat, alkotói csomagjaink viszont (kúpos fogón kívül) mindent tartalmaznak, ami szükséges a készítéshez. Ezekből 5 darab angyalka készülhet, találsz rózsakvarcból, tejkvarcból, opálüvegből és teklagyöngyből összeállított egységcsomagokat is.
Ékszerek készítéséhez mindenfajta alapanyagokat az Ékszerstart webshopunkban találsz.
Ha érdekel az ékszerkészítés és szeretnél még több trükköt vagy esetleg titkokat is megtudni, az oldalon hírlevelünkre is feliratkozhatsz, így soha nem maradsz le az új tartalomról.